olej z konopii Olej konopny w walce z trądzikiem

medyczne porady starszych kobieta

Sięgając coraz częściej po naturalne kosmetyki i suplementy wybieramy składniki, które odznaczają się wysoką skutecznością i szerokim zastosowaniem. Zażywając olej z konopii je doustnie lub w formie kremów czy maści pragniemy, my ich wykazywały szerokie pole działania. Do jednych z takich produktów należy ekstrakt z konopi. Stosowany w wielu gałęziach przemysłu szczególne uznanie zyskał w branży kosmetycznej, farmaceutycznej oraz spożywczej.

Gdy masz problemy ze skórą

Trądzik i niedoskonałości pojawiają się najczęściej dopiero w okresie dojrzewania i albo znikają, gdy on minie, albo pozostają na dłużej. Stany zapalne skóry powstają również w wyniku zmian hormonalnych. Przyczyną pojawiania się problematycznych krost są zaburzenia gospodarki hormonalnej, takiej jak niedoczynność tarczycy, zespół jajników policystycznych czy insulinooporność. Bez względu na to, czy trądzik jest tylko stanem przejściowym czy utrzymuje się od dłuższego czasu – z pewnością jest uciążliwy. Olej konopny to skuteczny sposób na walkę z problemem.

Zawarta w nim witamina A wykazuje zaskakujące działanie, które przede wszystkim zwalcza stany zapalne skóry.

Blizny po trądziku a olej konopny

Delikatne wgłębienia w skórze mogą być przyczyną niemałych kompleksów, na które cierpią szczególnie te osoby, które zmagały się z trądzikiem na dużą skalę. Olej konopny nie zlikwiduje blizn do zera, jednak jego działanie pomoże zmniejszyć widoczność zmian na skórze. Wszystko za sprawą mieszanki witamin, minerałów i nienasyconych kwasów tłuszczowych, które pomagają przywrócić elastyczność skórze, regenerują ją i wygładzają.
Poprawa kolorytu i rozświetlenie skóry sprawia, że blizny są mniej widoczne. Dodatkowo olej przenika do najgłębszych warstw skóry, które intensywnie odżywia. Niewątpliwą zaletą jest również fakt, że produkty na bazie ekstraktu z konopi łatwo się rozprowadzają i szybko wchłaniają nie pozostawiając tłustego filmu na skórze.

Walka z trądzikiem wzmocniona od wewnątrz

Działanie kosmetyków warto wspomóc przyjmując olej z konopi doustnie. Należy on do grupy olejów roślinnych, dlatego z powodzeniem może być wykorzystany jako składnik ziołowego pesto czy dressingów do sałatek. Dawkowanie oleju konopnego nie jest narzucone odgórnie. Zalecana dawka – 3 mg co 6 godzin – wynika z tego, że po tym czasie składniki oleju ulegają rozpadowi w organizmie.